Maľby na skle
Obrazy zhotovené technikou maľby na sklo zo zbierok múzea.
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi
Výstavy
Výstava Ešte nenamaľované obrazy slávnych unikátnym svetovým jazykom umenia prezentuje jedinečnú krásu Slovenska.
Prezentačno-edukačný projekt SNM a startupu dyERA ponúka návštevníkom možnosť pozrieť sa na monumenty Slovenska očami svetových maliarov. Prináša spojenie zaujímavých objektov a signifikantných rukopisov slávnych umelcov.
Výstava prináša 17 jedinečných diel vytvorených špeciálne pre túto príležitosť. Kolekcii dominuje Bojnický zámok, ktorý je zobrazený optikou Gustava Klimta, Vincenta van Gogha, Salvadora Dalího či Andyho Warhola. Výstavný priestor dopĺňajú znázornenia Bratislavského hradu, Trenčianskeho hradu aj tatranskej prírody.
Súčasťou projektu je aj zberateľská kolekcia tričiek, ktoré prinášajú nositeľovi príležitosť obliecť sa do hodnoty, krásy a umenia.
Výstava Ešte nenamaľované obrazy slávnych je prístupná počas otváracích hodín múzea do 10. marca 2024. Výstavné priestory Západného krídla Bojnického zámku sú súčasťou Prehliadky zámku a jaskyne.
Tričká a printy je možné zakúpiť si v pokladnici múzea.
Súčasť prehliadky zámku
Obrazy zhotovené technikou maľby na sklo zo zbierok múzea.
„Zaujímajú ma v podstate iba tri oblasti – fiktívno, vizuálno, akustično, čiže literatúra, výtvarné umenie a hudba“
Pripomeňte si s nami 40. jubileum založenia Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi.
Prezentačná výstava prác žiakov Súkromnej školy umeleckého priemyslu Topoľčany