Bojnický Kračún 2024 - kompletný program
Bojnický Kračún 2024 - kompletný program
Hurbanovo námestie, Bojnice
Bojnický Kračún 2024 - kompletný program
4 ADVENTNÉ TÝŽDNE PLNÉ TRBLIETAVEJ ATMOSFÉRY PRICHÁDZAJÚCICH VIANOC S VÔŇOU KULTÚRY V BOJNICIACH
Dňa 22. októbra 2008 počas rokovania Mestské zastupiteľstva v Bojniciach predstavil Ing. arch. Vladimír Letovanec Urbanistickú štúdiu rekonštrukcie hurbanovho námestia. v Bojniciach. Okrem dispozičného riešenia, boli predstavené aj plánované zmeny v doprave na Hurbanovom námestí, ako aj mestský mobiliár a ostatné doplnky.
Táto štúdia bola vypracovaná na základe požiadavky mesta Bojnice a mala by slúžiť ako podklad pre získanie finančných prostriedkov na celkovú rekonštrukciu Hurbanovho námestia zo zdrojov Európskej komisie, resp. iných zdrojov.
Bojnice: Oblasť rozprestierajúca sa v strednej časti Hornonitrianskej kotliny pri úpätí pohoria Malá Magura, na pravom brehu rieky Nitra, má svoje najstaršie dejiny – geologickú históriu zapísanú kamenným písmom v horninách a skamenelinách.
V prehistorickom období na miestach dnešných rozľahlých lúk, polí a lesov šumelo teplé slnečnými lúčmi prehriate paleogénne more, v ktorom pulzoval rušný život rozmanitých vodných organizmov. Pestrosť pradávneho života na dnešnom teritóriu Bojníc dokladajú skamenené časti významných živočíšnych skupín napr. koralov pripomínajúcich kamenné kvety, rebrovitých lastúrnikov či vežičkovitých ulitníkov. Dominantnými živočíchmi treťohorného mora boli dierkavce – numulity, majúce tvar mincí rozmanitých veľkostí, ktoré sa v okolí mesta nachádzajú najčastejšie. Nálezmi týchto fosílií, starých 66 miliónov rokov sa Bojnice radia ku klasickým paleontologickým lokalitám Slovenska, dobre známym aj za hranicami našej vlasti.
Azda každý z nás sa občas zahľadí na oblohu, kde vo výške majestátne krúži dravec. No nie každý má možnosť kochať sa jeho krásou aj z blízka. Nie je t